A sportolás, a rendszeres testmozgás rendkívül lényeges az egészségünk szempontjából. Mindegy, hogy edzőterembe járunk, ahol személyi edző foglalkozik velünk vagy egyedül használjuk a gépeket, magányosunk futunk, esetleg csoportos órákon veszünk részt, mindenképp sokat teszünk így azért, hogy fittek és egészségesek maradjuk.
A testmozgásra és a sportolásra ma már rengeteg lehetőség kínálkozik, sőt, akár arra is van már lehetőség, hogy a saját otthonunkban edzünk online videók, illetve otthonra vásárolt sporteszközök segítségével.
A sportolásnak pedig számos jótékony hatása van a szervezetünkre, de lelki egészségünkre nézve is. Növeli az erőnlétünket, segíthet a fogyásban, javítja szervezetünk ellenálló képességét, különböző betegség leküzdésében is a segítségünkre lehet, de csak az általános közérzetünk javítására is használhatjuk. Az azonban rendkívül fontos, hogy mindig körültekintőek legyünk, hiszen a sport nem teljesen veszélytelen. Ha nem vagyunk elég óvatosak, akár meg is sérülhetünk.
Milyen veszélyei vannak a rendszeres sportolásnak?
Mielőtt rátérnénk a sportolás, testmozgás veszélyeire, mindenképp érdemes tisztázni, hogy senkit sem szeretnénk lebeszélni a sportolásról, illetve a rendszeres testmozgásról, mindössze arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy célszerű okosan és gondosan megválasztani, milyen mozgásformát is próbálunk ki, illetve azt tanácsos odafigyeléssel végezni. Számtalan sport és mozgásforma van ugyanis, viszont nem mindegyik lesz megfelelő a számunkra. Érdemes először végig gondolni, hogy van-e valamilyen betegség vagy egyéb akadályozó tényező. Például hiába szeretnénk falat mászni, ha tériszonyunk van, és hiába javasolják az úszást, ha félünk a medencétől vagy nem tudunk úszni.

Fontos tehát, hogy alaposan felmérjük, mely mozgásformák felelnek meg nekünk, és persze az egészségi állapotunkat is vegyünk ilyenkor figyelembe. Az is lényeges, hogy a bemelegítésre és a levezetésre is szánjunk időt, hiszen ezek nélkül akár súlyos sérülést is kockáztathatunk. Mielőtt bármilyen sportot kipróbálnánk, érdemes tájékozódni, illetve nem egyedül belevágni, hanem szakértő segítségét igénybe venni. A baj persze bármikor megtörténhet, ezért pedig nem árt, ha magán egészségbiztosítással is rendelkezünk.
Milyen előnyei vannak, ha magán egészségbiztosításunk van?
A medihelp.hu privát egészségbiztosítás segítségünkre lehet abban, hogy viszonylag gyorsan jussunk szakszerű orvosi ellátáshoz, ha valami váratlan sérülés vagy betegség történik. Sportolás közben pedig bizony történhet baj, még akkor is, elővigyázatosak vagyunk. Egy megfelelő magán egészségbiztosítással finanszírozni tudjuk a különböző szakorvosi vizsgálatokat, kezeléseket, sőt, még a rehabilitációt is.
Vannak ugyanis olyan teljes körű egészségbiztosítások, melyek nemcsak a fekvő és járóbeteg ellátás költségeit térítik meg, de akár a fizioterápia, a természetgyógyász vagy a csontkovács költségeit is. Ezek a kezelések általában költségtérítésesek, az állami egészségügy ezeket nem téríti, ha mégis, akkor nagyon sokat kell várni, mire sorra kerülünk. Aki pedig rendszeresen sportol, biztosan nem szeretne a vizsgálatokra, kezelésekre heteket, vagy hónapokat várni.